Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8.30 - 17 hod)
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
09.03.2023
Objednávejte se prosím na servisy s předstihem
Pomalu se nám probouzí jarní sezóna a naše servisní kapacity se utěšeně plní. Chtěli bychom vás tedy požádat, aby jste zbytečně nevozili servisy osobn... číst celé
06.03.2023
Dobré přestavěné kolo od našeho zákazníka na prodej
Náš zákazník prodává udržované a velmi zachovalé přestavěné kolo se středovým pohonem. Přestavba a servis probíhaly u nás.Inzerát naleznete ZDE. číst celé
14.02.2023
Nově v nabídce elektrokola Lovelec
Rozšiřujeme náš sortiment elektrokol o značku Lovelec. Tu možná znáte z daleké minulosti, jako výrobce  jen běžných městských elektrokol. To je ale už... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Slavíme deset let na trhu
Slavíme deset let na trhu

Ano, je to již 10 roků, co jsme se ve dvou pustili v doslova garážových podmínkách a s minimem investičních prostředků do dovozu a montáží prvních přestavbových sad. Brzy jsme to přestali zvládat, a tak náš tým rostl. Nyní už se stabilizoval na desítce šikovných kmenových zaměstnanců a zhruba polovině neméně šikovných brigádníků v sezóně.

Většinu naší firmy tvoří stále servisní zázemí, protože si od samého začátku zakládáme nejen na prodeji, ale také na záručním i pozáručním servisu elektropohonů, jednotek, akumulátorů, nabíječek nebo elektrokol. Někteří prodejci dodnes nepochopili, že kola nestačí jen prodávat, ale je třeba je umět i zákazníkovi opravit, když je potřeba. Ale situace se postupně mění k lepšímu.

přestavba_na_ek

Pokrok ve fotografiích. Porovnání úplně prvního elektrokola a výroby v r. 2019

Nikdo už asi nespočítá, kolik jsme za ty roky přestavěli kol zákazníků na elektropohon. Dnes jich uděláme zhruba 150 ročně (na dalších tisíc dodáme díly vám zákazníkům) a do toho také množství o poznání náročnějších staveb na míru, jako lehokola, handbike, expediční kola atd. atd.

Velkým přelomem, a krokem správným směrem, pro nás bylo v roce 2015 rozběhnutí vlastní výroby lithiových akumulátorů. Sestavili jsme samostatný tým, zařídili samostatné prostory, a investovali množství energie a prostředků do stojů, materiálu i výrobních postupů. Ale stálo to zato. Drasticky ubylo reklamací a přibylo různých produktových řad akumulátorů. Nyní už nevyrábíme akumulátory zdaleka jen pro elektrokola, ale začínáme pronikat do dalších aplikací lithiových článků. Tato část firmy již generuje většinu obratu.

Naše aktuální prodejna a pracoviště

V nedávnu jsme posílili obchodní i expediční kapacity, abychom byli schopni vykrývat objednávky ještě plynuleji v nejexponovanější době. Rozšířili jsme regionální služby o svoz a rozvoz nových nebo servisovaných elektrokol vlastní dodávkou. Připravuje se nový, pokročilejší e-shop, který přinese lepší komfort především velkoobchodním partnerům, kterých je dnes už přes tři stovky.

A teď se chystáme posunout firmu E-POHONY Šikula zase o stupeň výše. S tím souvisí naprostá nutnost nových a značně větších prostor. Horečně připravujeme stavbu nové firemní budovy na našem pozemku v Tišnově. Poskytne nám ve dvou patrech prostor kolem 1000m2 plochy a nesrovnatelné zázemí pro zákazníky i zaměstnance. Bude tam asi nejvzdušnější prodejna elektrokol v republice, ale především velká plocha pro servis, výrobu, testovací laboratoře a vše ostatní, co děláme, ale především se chystáme dělat.

A toho, na co se chystáme, není málo. Pronikáme do problematiky elektromobility, uložišť energie, obnovitelných zdrojů, bezpečnostních testů a vývoje dalších vlastních produktů. To bude potřebovat hodně místa a šikovných lidí. Po velkých odkladech a zpožděních to vypadá, že bychom mohli letos konečně kopnout do země, tak držte palce.

Mnohem blíž, než nablýskaná firemní hala, je uvedení vlastní značky, pod kterou budeme naše akumulátory vyrábět. Někteří jste už možná na části našich výrobků tuto značku zahlédli. Chystáme web, grafiku a propagaci. Již brzy vše odhalíme a oficiálně uvedeme na trh. O tom ale zase příště.

Ještě jednou vám všem děkujeme za přízeň, a budeme dělat vše pro to, abychom si ji i v další dekádě udrželi.

Za E-pohon team Lukáš Straka, jednatel