Akumulátor LiFePO4 12V/280Ah EVE 280K, JK BMS, heating

Akumulátor LiFePO4 12V/280Ah EVE 280K, JK BMS, heating
Kód produktu: LFP12V280H

Perfektní kompaktní LiFePO4 akumulátor s napětím 12V a velkou kapacitou 280Ah pro použití v malých ostrovních FV systémech nebo v obytných autech, karavanech nebo obytných dodávkách. Všude tam, kde potřebujete mít spolehlivý bezúdržbový zdroj uložené energie s dlouhou životností.

Celý popis
Bez termínu
31 990,00 Kčs DPH26 438,00 Kč bez DPH
Možnost koupit na splátkySpočítat si měsíční splátky

Popis produktu

Naskladníme v druhé polovině června 2023.

Zabudovaná populární SMART BMS JiKong se všemi potřebnými ochranami a 2A aktivním balancerem pro bezpečný provoz a dlouhou životnost. Bluetooth rozhraní s možností sledovat stav aku přes aplikaci v telefonu a nastavit jednotlivé parametry akumulátoru. Osazeno osvědčenými články EVE 280K. Tento akumulátor jsme speciálně vyvíjeli pro velké proudové zatížení, protože v karavanu si chce každý vychutnat ranní kávu a kávovar má opravdu velký odběr. Baterie dodá 200A trvale!  Integrované automatické vyhřívání pro udržování optimální pracovní teploty akumulátoru v zimě. Perfektní pro karavany a obytné dodávky, které se provozují celoročně.

Kromě sledování aku přes bluetooth lze použít pro rychlý náhled také integrovaný indikátor stavu nabití. Instalované je také vypínací tlačítko,kteým lze aku celkově deaktivovat/aktivovat. To se hodí třeba při dlouhé odstávce, kdy vypnutý akumulátor zbytečně nevybíjí integrovaná elektronika. Stejně tak se vypnutý akumulátor mnohem lépe a bezpečněji připojuje do systému.

Specifikace:

Výrobce: GreFlow
Články: LiFePO4 EVE 280K
Napětí: 12V
Kapacita: 280Ah (3360Wh)
Max. trvalý vybíjecí proud: 200A
Max. trvalý nabíjecí proud: 200A
Počet cyklů: 2000 – 4000 cyklů
Max. nabíjecí napětí: 14,6V (doporučuje se omezit pro lepší životnost)
Podpěťová ochrana: 10V (doporučuje se omezit  na vyšším napětí pro lepší životnost)

Provozní teploty:
Vybíjecí -20°C až +55°C
Nabíjecí 0°C (optimálně +5°C) až +55°C
Skladovací -5°C (optimum +5°C) až +30°C
Připojení - závit M8

Záruka: 24 měsíců

Na co si dát pozor při používání LiFePO4 baterií:

  • Baterie se nesmí nabíjet při teplotách nižších než je 0°C. Dlouhodobé nabíjení při minusových teplotách může zapříčinit zkrácení životnosti baterie. Doporučená minimální teplota nabíjení je +5°C. Akumulátor má instalovanou teplotní ochranu, která zamezí nabíjení pod 0°C.
  • Nabíjení z alternátoru není možné napřímo, ale je řešitelné prostřednictvím tzv. DC-DC nabíječky, která se připojí ke startovací baterii a poté k LiFePO4 baterii. Tato nabíječka zajistí nabíjení pod správným napětím (14,4 až 14,6 V) a po plném nabití baterie přestane baterii nabíjet. Pokud by jste napojili LiFePo4 baterii přímo na alternátor, budete zřejmě nabíjet pod napětím, které neodpovídá výše uvedeným hodnotám a po nabití baterie by nebyla od zdroje napájení odpojena.

Parametry produktu

DostupnostBez termínu
Napětí:12V
Výrobce:GREFLOW